Klasy 6a i 6b 17 czerwca 2026 roku w myśl hasła: „Należy podróżować, by się czegoś nauczyć” wyruszyły w podróż do Krakowa.
Wcześnie rano z Bukowska ruszyliśmy na zwiedzanie dawnej stolicy Polski. W słonecznej aurze w pierwszej kolejności poszliśmy do Zamku na Wawelu, podziwialiśmy położenie zamku oraz architekturę budynków. Podziwialiśmy katedrę i zamek. Mijając Planty przeszliśmy do teatru Współczesnego na sztukę teatralną Szatan z Siódmej klasy. Następnie oglądając zabytkowe kamieniczki podziwialiśmy takie zabytki na rynku jak: Sukiennice, Więżę ratuszową itp. Potem Barbakan, Bramę Floriańską. Uważnie wysłuchaliśmy hejnału mariackiego. Następnym punktem wycieczki był kościół Mariacki, gdzie mogliśmy obejrzeć wnętrze budowli.Kolejnym punktem programu była wizyta w Muzeum Czartoryskich. Dzięki ciekawym zajęciom z edukatorem poznaliśmy najcenniejsze jego eksponaty. Także Damę z łasiczką. Po krótkim odpoczynku ruszyliśmy w stronę Nowej Huty. Zatrzymaliśmy się w Ogrodzie Doświadczeń im. S. Lema. Tutaj odbyły się zajęcia z fizyki, z suchym lodem. Następnie młodzież doświadczalnie przetestowała wszystkie urządzenia w ogrodzie. To był ostatni punkt programu, po którym ruszyliśmy w drogę powrotną doBukowska. Po wycieczce dowiedzieliśmy się wielu nowych rzeczy, ale przede wszystkim doświadczyliśmy wielu niezapomnianych wrażeń. Wszystkie założone punkty programu wycieczki zostały zrealizowane. Zmęczeni, ale zadowoleni, pełni miłych wspomnień wróciliśmy do domu.