Program Rummikub w szkole


 

W bieżącym roku szkolnym, od września, nasza szkoła uczestniczyła w Programie Rummikub w szkole. To inicjatywa, która ma na celu wzbogacenie procesu nauczania o kreatywne, angażujące metody, które bazują na popularnej grze planszowej. Celem programu jest rozwijanie umiejętności matematycznych, logicznych oraz społecznych uczniów. Gra Rummikub to nie tylko wspaniała forma spędzania czasu, ale przede wszystkim doskonała nauka przez zabawę, która doskonali myślenie, koncentrację uwagi, wyobraźnię, spostrzegawczość, a także uczy rywalizacji i zasad fair play.

W I semestrze w szkole powstało Szkolne Koło Rummikub, osoby zainteresowane miały możliwość zapoznania się bliżej z tą fascynującą grą, natomiast w II semestrze po raz pierwszy wystartowała Szkolna Liga Rummikub. Do rywalizacji zgłosiło się 19 uczniów, 16 najwytrwalszych dotarło do końca. Liga to cykl 6 spotkań, czyli kolejek, w których uczniowie grali 2 rundy po 2 gry. W dniu 22 maja obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Rummikub, upamiętniający urodziny twórcy gry Ephraima Hertzano. Z tej okazji odbyło się uroczyste zakończenie Szkolnej Ligi. Po wielu emocjonujących rozgrywkach, wszystkich było 24, wyłoniliśmy najlepszych zawodników.

Koordynatorka, opiekunka Ligi w szkole p. Marzena Oleniacz składa serdeczne podziękowania Dyrekcji Szkoły za przychylność i wsparcie, pomoc w zorganizowaniu Szkolnej Ligii Rummikub. Podziękowania uczniowie wraz z nauczycielem kierują do p. Grzegorza Łuszcza, który wykorzystując drukarkę 3D, przygotował statuetkę dla Mistrza Szkolnej Ligi, breloczki dla każdego uczestnika i foremkę na ciasteczka, które po upieczeniu przez p. M. Oleniacz mogli wszyscy degustować na zakończenie Ligi.

 

Każdego kto będzie chciał poznać zasady gry i rozpocząć przygodę z Rummikub,

 zapraszamy już od września do naszego Szkolnego koła Rummikub.