Wizyta w Straży Pożarnej


Pędzi wielki wóz strażacki i syreny alarmują
By do ognia się nie zbliżać - wszystkich ludzi informują.
Taki strażak to bohater - chociaż dym go szczypie w oczy
Ryzykuje życie stale, z ogniem walkę musi stoczyć”

Niejeden z przedszkolaków marzy o tym, by zostać strażakiem. Aby przekonać się, jak wygląda niezwykle trudna praca strażaka 30 kwietnia 2024r. dzieci z wszystkich grup wybrały się na wycieczkę do remizy strażackiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Bukowsku. Wycieczka wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. Przed remizą strażacką czekali na przedszkolaków ubrani w stroje strażackie panowie strażacy. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem wysłuchały opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka, utrwaliły numery telefonów do Straży Pożarnej - 998 i na numer alarmowy - 112. Ponadto oglądały wozy strażackie, poznały wyposażenie i sprzęt, służący do udzielania pomocy nie tylko w przypadku pożarów, ale również wypadków drogowych oraz innych trudnych sytuacji wymagających interwencji strażaków. Z dużym zainteresowaniem oglądały pokaz zastosowania nożyc pneumatycznych i węża strażackiego. Dużą atrakcją była możliwość usłyszenia sygnałów, których używają jadąc do gaszenia pożarów. Jednak najwięcej emocji wzbudził pokaz drabiny strażackiej.
Dziękujemy serdecznie Panom Strażakom, którzy umożliwili przedszkolakom poznanie z bliska zawodu strażaka oraz za ciekawą i bogatą prezentację sprzętów.
Z okazji zbliżającego się święta życzymy Wam Szanowni Strażacy Ochotnicy bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji. Niech św. Florian otacza Was swoją opieką w wypełnianiu obowiązków.