PODWÓJNE SREBRO DLA BUKOWSKA

W ostatnich tygodniach zostały rozegrane Finały Wojewódzkie w kategorii Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju dziewcząt. W obydwu kategoriach o tytuł mistrzyń Podkarpacia walczyło 9 najlepszych drużyn z województwa wyłonionych drogą wcześniejszych eliminacji. Starsze dziewczyny swoje wicemistrzostwo wywalczyły w zaprzyjaźnionej Żurawicy, gdzie w meczu o złoto ulegały mocnej drużynie ze Stobiernej. Nasze dziewczyny przegrały w stosunku 0:1 tracąc jedną jedyną bramkę w całym turnieju.

O lekkim pechu mogą mówić natomiast młodsze podopieczne Jakuba Barcia, które jako gospodynie przez cały turniej szły jak burza wygrywając mecze grupowe 2:0 z Żurawicą i 6:0 z Krzeszowicami. W kolejnej fazie rozgrywek nie dały szans rówieśniczkom z Pustkowa pokonując je 3:1. Mecz o złoto rozpoczął się po myśli Bukowska. Już po 2 minutach nasze dziewczyny prowadziły 2:0 i grały jak "z nut".

Jednak przerwa w dostawie prądu i przymusowy kilkunastominiutowy odpoczynek sprawiły, że role się odwróciły. Dziewczyny z Dębicy, grające na co dzień w hokeja na lodzie złapały drugi oddech, pokazały charakter i rzuciły się do odrabiania strat. Ostatecznie nasza drużyna musiała uznać wyższość w/w zespołu ulegając mu w finale 5:4 i zadowolić się tytułem Wicemistrzyń Podkarpacia.