Tydzień Ziemi w szkole w Bukowsku


Tydzień Ziemi w szkole w Bukowsku

 

W dniach 17 – 22 kwietnia w naszej placówce obchodziliśmy Tydzień Ziemi w ramach Międzynarodowego Dnia Ziemi. Z tej okazji odbyło się wiele działań na rzecz naszej planety w klasach i szkole. Najpierw uczniowie mogli wziąć udział w szkolnym konkursie dla klas I-V : “Coś pożytecznego z czegoś do niczego - daj drugie życie odpadom”. Uczestnicy wykonali ciekawe, pomysłowe, pożyteczne rzeczy z różnych materiałów. Prace ze śmieci zaprezentowano na okolicznościowej wystawie, na korytarzu szkolnym. Jury wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych 1-3 oraz 4-5. Przez cały tydzień uczniowie na specjalnej tablicy pisali życzenia dla Ziemi z okazji jej urodzin. Najciekawsze teksty wzięły udział w losowaniu atrakcyjnych nagród, które zostały wręczone przez dyrekcję szkoły w czasie podsumowania działań projektowych.

Tydzień Ziemi to czas pełen wyzwań i różnych aktywności. W Dniu Lasu - uczniowie mogli wzbogacić wiedzę o rodzajach, korzyściach i sposobach dbania o las. W tym dniu w szkole dominował zielony kolor nie tylko w uczniowskich strojach.

Dzień Wody był kolejnym działaniem, uczniowie poznawali właściwości, sposoby oszczędzania, zastosowania wody w różnych miejscach i częściach świata, a dzieci ubrane były w różne odcienie niebieskiego koloru.

Dzień bez plastiku to następna aktywność, w tym dniu każdy uczeń starał się nie korzystać z przedmiotów plastikowych, nie wykorzystywać pojemników, toreb z tworzyw sztucznych i docenić żółte barwy.

Tydzień Ziemi to akcja mająca na celu uświadomienie wszystkim roli wspólnej odpowiedzialności za Ziemię, uwrażliwianie na piękno przyrody, poszerzanie wiedzy na temat środowiska naturalnego, kształtowanie wrażliwości u młodych ludzi. Podsumowując przedsięwzięcia projektowe, okazało się, że wielu uczniów propaguje postawy ekologiczne, prozdrowotne. Ci najaktywniejsi, którzy zaangażowali się we wszystkie wyzwania, brali udział w losowaniu nagród, które ufundowane zostały przez Firmę Transprzęt. Bardzo dziękujemy sponsorowi za współpracę i działania na rzecz środowiska.